Úvod

About us

 

Novinky

New

 

Nabídka

Offer

 

Psi

Males

 

Feny

Females

 

Štěňata

Puppies

 

Galerie

Gallery

 

Nostalgie

Nostalgia

 

U nás

At our place

 

Kontakt

Contakt

 

Odkazy

Links

 

 

 

SALON

DOG PET

 

PRAGOBEST

2011

 

AROMA

TERAPIE

 

BACHOVA

TERAPIE

 

 

2. dubna 2015

Veselé a "slunečné" velikonoční svátky Vám všem.

22.12.2013
Krásné, spokojené, láskou napněné vánoční svátky a hodně štěstí, zdraví a úspěchů
v Novém roce přeji všem dobrým lidem..

 

 

11.12.2013
Když jsem před necelými čtyřmi měsíci přála Korálkovi k 13. narozeninám hodně šťastných dnů, netušila jsem, že to bude doslovné. Stále vitální a plný síly odešel náhle
a bez rozloučení v brzkých ranních hodinách. Korálek byl můj první vysněný pomíček, drobný pohodový pejsek vždy příjemně naladěný. Nikdy na tebe nezapomenu......

19.10. 2013                                     
Fenka ANELKA roste do krásy a proto i když byla původně nabídnuta k prodeji, prozatím zůstane doma.

9.10. 2013

VAITOVA proměna, z ošklivého kačátka krásná labuť, no vlastně spíš krásný labutí sameček.

Takto Vait dopadl po očkování, negativní reakcí na vakcínu přišel o krásný kožíšek.
Věk 4 měsíce.

Po střihové úpravě, aby nevypadal jako roztřepaný kaktus.

Věk 5 měsíců.

Po homeopatickém přeléčení a nastartování vlastní imunity opět začíná nabírat srst.
Věk 9 měsíců.

Vait v novém domově v ch. st. ORANGE POM.

Věk 11 měsíců.

A tady po úspěšné výstavě v polském Rybníku, kde získal V1, CAC, BOB

a 3. místo V. skupiny  při závěrečných soutěžích.
Věk 2,5 roku.
Jani moc děkuji a gratuluji ke krásnému umístění.

3.9.2013
V úterý své 10 narozeniny oslavil chlupáček ,, NOEL ", pejsek s naprosto úžasnou povahou, kterou zdědil po své mamince Rasty.
Je velká škoda, že ze závisti jednoho člověka z vedení klubu, měla Rasty omezení
v chovu a zůstalo po ní jen 5 potomků.
Noelku, přeji ti ještě hodně krásných a spokojených let............

31.8.2013
Hledali se, až se našli a miláček ZETT odjel na druhý konec naší republiky s úžasnou a milou novou paničkou. Zettík je naprosto bezproblémový pejsek s perfektní povahou, kterou zdělil po tatínkovi Noelovi a věřím, že bude nové paničce dělat jen samou radost. Zette, hodně štěstí v novém domově a přeji ti krásný život......

16.8.2013
Dnes své 13 narozeniny oslavil můj černoušek ,, KORÁLEK "  Corral Ohaso. I přes to, že už mu v tlamičce nezůstal jediný zoubek a je víceméně na kašičkách, těší se stále z dobrého zdraví a i v tomto vysokém věku nestrácí zájem o voňavé fenečky. Dědoušku, přeji ti ještě hodně šťastných dnů.

9. 8. 2013
Dnes jsem se naposledy rozloučila s poslední fenkou mého shiba chovu ,, RIKINKOU ". Joriko Revoka se narodila 1.5.2002 z ojedinělého spojení po zapůjčeném japonském psovi Haguro No Katsuryuu Go Chuuou Hagurosow a mé fenky Damataro Revoka. Přes veškerou mou i veterinářovu snahu podlehla zákeřné a rychlé nemoci. Její předčasný odchod do psího ráje byl jako blesk z čistého nebe. Rika byla fenka s výbornou, bezproblémovou povahou a už teď mi moc chybí. Spinkej v pokoji, lištičko....

12.7.2013
Je tomu již 13 let, co přišla na svět má první šedivka - německá trpasličí špiclinka HENNI. Nedávno přišla o své dva špičáky, díky kterým jsem jí doma důvěrně říkala ,, ty moje veverko z doby ledový ". I když jí už moc zoubků v tlamičce nezbývá, chuť k jídlu má pořád stejnou. Slupne co se dá. Heninko doufám, že tvé místečko v rohu sedačky bude ještě dlouho tvé.

4.7.2013
Když už jsem se smířila s tím, že CONERY, domácím jménem Nero, neplánovaně zůstane se svým bráškou v rodném doupátku, ozval se nečekaně zájemce ze Slovenska. Hledali dospělého pejska, který již nevyžaduje tolik péče jako štěňátko. Vyměnili jsme si pár mailíků a při nezávazné návštěvě domluvili datum Nerova odjezdu. Za necelé tři roky společného soužití to bylo  těžké loučení nejen pro Nera, ale i pro brášku Codyho i mě. Nerovi noví páníčci jsou velmi příjemní mladí a rozumní lidé a věřím, že se u nich bude mít Nero moc dobře.

26.6.2013
Krémajda TERINKA je jedenáctým rokem barevným zpestřením naší malé smečky. Vidím to jako včera, když jsem vysněnou malou chundelatou kuličku v barvě vanilky přivezla domu, jak ten čas rychle utíká. Terinko přeji ti ještě hodně krásných a spokojených let.

12.6.2013
Letos je to 20 let od založení naší malé chovatelské stanice. Toto jubileum se neplánovaně spojilo s narozením fenečky ANELKY, která po tolika
letech poprvé otočila abecedu. Anelka s porodní váhou 120g bude s velkou pravděpodobností krémového zbarvení po své babičce. Spojení Utanica a Codahy bylo záměrné s pokusem o navrácení barvy a vysoké kvality fenky Terinky Lví domov. Jak to dopadne, ukáže čas.

28.4.2013
Třetím rokem si důstojného stáří užívá pejsek, kterého ve zuboženém stavu z psího útulku zachránila ostravská nadace ochrany zvířat. Cotonek Falco po zotavení byl několikrát nabídnut k adopci, ale bohužel pro nepřizpůsobivé chování byl pokaždé vrácen a hrozilo mu utracení. Jiskřička naděje mu svitla, když pracovnice nadace začala pátrat po jeho původu. Dostala se až na plemennou knihu, kde ze zbytků tetovacího čísla bylo zjištěno, že se pejsek narodil u mě. Paní Urbanová mě hned kontaktovala, vysvětlila situaci a prosila, zda nemám kontakt na majitele. Falco jako tří měsíční štěňátko odjel s novou paničkou do Prahy, ale jak se dostal do soukromého ostravského útulku se už asi nikdy nedovím. Na uvedené adrese z kupní smlouvy se nepodařilo nikoho nalézt a ani přes facebook se nikdo neozval. No a tak jedinou záchranou před smrtící injekcí jsem zůstala já. Jsem asi blázen, ale řekla jsem si, když jsem byla zodpovědná za jeho narození, je mou povinností se o něj postarat i v této těžké chvíly. Po vyřízení všech formalit byl Faloušek po 10 letech připraven na návrat domů.
Prvních osm měsíců bylo opravdu krušných a mnohokrát jsem si vyčítala, že jsem na takovou charitu přistoupila. Nikdo nevěděl čím si Falco prošel a proč se choval tak nevyzpytatelně. Pokud bylo po jeho, nebo něco chtěl, uměl být neuvěřitelně miloučký, ale v opačném případě dokázal být velice agresivní, nezvladatelný a rozhodnutý i pokousat. Trpělivou a důslednou převýchovou se z něj i ve 13 letech stal poměrně poslušný a zvladatelný pes.

Dnes 28.4.2013 oslavil FALCO své 15 narozeniny a možná i díky tomuto vysokému věku se i více zklidnil. Tak jako každý pejsek v tomto věku mu slábne zrak i sluch, hodně spí ve svém oblíbeném křesle a i venčení vyžaduje častější. Když se ale blíží čas krmení, ožívá. Má neuvěřitelnou schopnost se motat pod nohama a kňouráním mě popohánět k rychlejšímu plnění mističek.

   po odebrání z útulku      léčení z těžkého exému  

  po půl roce u mě     Falco ve střihové úpravě    

28. 3. 2013
Svátky jara, ty jsou prima, hlavně, ať už není zima. Veselé a slunečné velikonoční svátky Vám všem.

6. 3. 2013
V podvečerních hodinách přišel na svět krásný pejsek ZETT s porodní váhou 90g. Maminkou je zkušená fenka Palomína a tatínkem je i tentokrát pejsek z vlastního chovu Noel Revoka. Mrňousek ZETT je prozatím volný a je možné si ho rezervovat.

1. 3. 2013
Přišla mi úžasná zprávička, v chovatelské stanici ORANGE POM se povedl rekordní vrh čtyřčat v počtu 2 pejsci a 2 fenky. Hrdou mamkou je fenečka Ejmy Lví domov a tatínkem je orange sable pejsek Vait of poms Revoka. Móóóc gratuluji........

1. 2. 2013
Právě jsem se od kamarádky Katky dozvěděla, že dne 6.2.2013 tento svět opustil a do věčných lovišť odešel skvělý kamarád šibák NIK. Benikatsu Revoka po rodičích Fumiko del Monte a Natsu as Aras Úachtarain nebyl nikdy uchovněn, přesto měl nádherný život, jaký bych přála všem svým štěňátkům. Nik odešel v tichosti ve věku
16 let a 3 měsíců. Káťo, za Nika moc děkuji......

1. 2. 2013
Vážení zákazníci, z ekonomických důvodů byl provoz psího salonu a chovatelských potřeb na Tyršově náměstí ukončen.
Tímto se stříhání psů malých společenských plemen stává jednou ze služeb chovatelské stanice a i nadále bude úprava pejsků probíhat v Roztokách. Objednání je možné pouze telefonicky na čísle 777 819 098.

15. 1. 2013
Dne 30.12.2012 se šediváček Matýsek - Amareto of poms Avaho stal poprvé otcem. V chovatelské stanici Karamit Nova se fence Stelle narodila 3 krásná štěňátka. Gratuluji a moc děkuji paní Kateřině a Radce, za velkou trpělivost  jakou věnovaly Matýskovi při aklimatizací na nový domov.

2. 1. 2013
Nedaleko Brna v chovatelské stanici Hvězda Rajhradu se narodila první štěňátka po mazlíčkovi Arním - Arnico of poms Avaho. Maminkou je fenečka Xendy a s Arním má kouzelné dvě holčičky.

Přeji svým přátelům, zákazníkům i majitelům mých štěňátek příjemně prožité vánoční svátky a do Nového roku hodně zdraví, štěstí, dobrou náladu a životní pohodu.

 

 

19.9.2012

Obě štěňátka z vrhu ,, W " jsou zadaná.

 

 
10.9.2012
Dnes mi po mailu přišla smutná zprávička od známých z Plzně. V pondělí 3.9. se v pozdních nočních hodinách navždy rozloučili s nejvěrnějším a nejmilejším přítelem ,,JOREČKEM ". Opustil náš svět ve věku necelých 13 let.
Měl nádherný život plný lásky svých páníčků a byl sluníčkem celé rodiny, za což majitelům moc děkuji.
JORK REVOKA - Český a Klubový šampion, Interšanpion, Český veterán šampion.
Navíc v roce 2004 na MVP v Norinberku byl vyhlášen vítězem  BIG 9 skupiny FCI, což se doposud nepodařilo žádnému českému cotonovi.

 

 
23.8.2012
Naše smečka se rozrostla o nového pejska z CANADY - Mythical Hogan Knows Best

 

 
16. 8. 2012
AMARETO OF POMS AVAHO byl MVDr. Lukášem Duchkem oficiálně vyšetřen na luxaci pately s výsledkem 0/0 a následující den odjel do nové smečky, kde díky své barvě a typu má být obohacením a zkvalitněním chovu.
Matýsku i tobě přeji krásný a pohodový život .....

 

 

11. 8. 2012

Po několika měsíčním hledání  má ARNICO OF POMS AVAHO nový domov. Odcestoval s milou paničkou a čeká na něj smečka několika psích holčiček. Arní, měj se moc krásně.

 

 

16.7.2012

Po roce máme zase štěňátka. Fence Palomíně a pejskovi Corrálkovi se narodila miminka.

Štěňátka budou zbarvením po mamince a s vlohou pro black and tan barvu.
Pejsek WOODY je k prodeji, fenka WATANAY je zadaná.

 

 

12.7.2012
Naše veverka z doby ledové HENNI REVOKA  (německý špic trpasličí)
oslavila 12 narozeniny. Všechno nejlepší šedivko.

 

 

26.6.2012

Dnes své 10 narozeniny oslavila naše krémajda TERINKA LVÍ DOMOV.

Hodně zdravíčka Teríšku.

 

 

23.6.2012

Pejsek VAIT OF POMS REVOKA byl úspěšně zbonitován. Gratuluji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.orangepom.cz

 

 

28.4.2012
Falco oslavil 14 narozeniny, aneb Příběh pejska, který měl být utracen - zde

 

 

8. 4. 2012

 

 

4.3.2012

Dnes do nového domova odjel mazlíček VAIT. Přeji mu krásný a šťastný život v  nové smečce.

 

 

24. 12. 2011