Úvod

About us

 

Novinky

New

 

Nabídka

Offer

 

Psi

Males

 

Feny

Females

 

Štěňata

Puppies

 

Galerie

Gallery

 

Nostalgie

Nostalgia

 

U nás

At our place

 

Kontakt

Contakt

 

Odkazy

Links

 

 

 

SALON

DOG PET

 

PRAGOBEST

2011

 

AROMA

TERAPIE

 

BACHOVA

TERAPIE

 

PRAGOBEST   2011

Mezinárodní soutěž ve stříhání psů jsem několik let navštěvovala jen jako divák. Nejen že je to nádherná podívaná, ale také jedinečná příležitost sledovat střihačské umění profesionálů z celého světa
a okouknout zajímavé taktiky a novinky v úpravě psů. Je to soutěž
o harmonii a kráse střihu.

Nikdy by mě nenapadlo, že bych se do takto prestižní soutěže přihlásila. Ovšem podle českého přísloví  -  nikdy neříkej nikdy – to také dopadlo. Na prosbu kamarádky, která nechtěla jít do soutěže sama, jsem se nakonec přihlásila také. Rozhodně nám nešlo o vítězství, ale o to najít odvahu a vyzkoušet si to také z druhé strany. Obě jsme byly v kategorii začátečníků a do soutěžního ringu jsme nastoupily v odpoledních hodinách.

Já zvolila pro tuto soutěž dost netradiční plemeno, a to POMERANIANA. Jak také jinak. Bylo to o to zajímavější, že se jednalo o prvního představitele této rasy za celou šestnáctiletou éru střihačské soutěže u nás. Tréma byla obrovská, ale nakonec jsem zvolila taktiku bubliny „ nedívat se kolem sebe, přestat vnímat své okolí a věnovat se pouze pejskovi“. Časový limit byl stanoven na dvě hodiny. Odvedenou práci posuzovali čtyři mezinárodní rozhodčí a to paní Paula Acco z Itálie, Myrha Krajtlová z České republiky, pan Rony de Munter z Belgie a Umberto Lehman z Itálie. Přísným profesionálním okem posuzovali  nejen čistotu a vyváženost střihu, přístup a zacházení s pejskem, ale i takové detaily jako např. zastřižení drápků…. Všichni byli velice příjemní a svým úsměvem a klidným přístupem zpříjemňovali napjatou soutěžní atmosféru.

V kategorii začátečníků nás bylo přihlášeno celkem 20, takže doufat v nějaké prvenství bylo opravdu nesmyslné. Po pečlivém výběru se nakonec na stupně vítězů právem dostal nádherně upravený kerry blue teriér z Čech, americký kokršpaněl ze Slovenska a pudlík z Německa. Pro mě bylo největší odměnou to, že jsem vše zvládla a získala novou zkušenost. Odvaha a snaha každého začátečníka byla navíc odměněna hodnotným dárkem v podobě dvourychlostního  profesionálního strojku značky Oster.

 

Pragobest je velmi zajímavá a u nás jediná soutěž tohoto směru. Každoročně se zde sejde velké množství profesionálů a vřele ji doporučuji všem, kterým se úprava pejsků stala nejen koníčkem,
ale i profesí.

 

 

Pes přítel člověka 1/2012